E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

Samice

 

Pro zvětšení fotky rozklikněte

 

 

SPP Hope

Hope_uvod

Další fotky Hope zde

 

Barva: Algerian Brown High Snowflake

Narození: 20.6.2013

Bonitace: třída II. "CHOVNÝ S VÝHRADOU" (řídšínbodliny a místy vlasové)

Charakteristika: Hope je hodně zajímavá samička s plašší povahou....ovšem není se čemu divit.

Hope jsem spíše zachránila od ,,chovatelky=množitelky´´ moje jediná slabota nepodlehnout a podpořit tím množitele :-( Jana Veselá, která bydlí v Berouně. Paní byla po telefonu milá a však osobně, to byla katastrofa! Hnusný, zlý člověk už od pohledu po pár slovech. Celý život množila zvířata (o to větší hnus!). Její ježci neměli jména ,,prý nechápe, proč by ježkům měla dávat jména!´´ - no to těžko pochopit! Ježinka byla ve třech měsících ještě z bráškou v papírové krabici od banánů na novinách a totálně obalená trusem! Ve svém věku 3 měsíců měla 240g a ještě některé prořídlé miminčí bodliny, které jí už nikdy nevypadali.

Konsternovaná a neschopná slov, jsem popadla ježka a mazala pryč. Chtělo se mi brečet nad něčím takovým!

Okamžitě dostala jméno Hope (Mám naději a doufám, že už se s níkým trakovým nesetkám). Je to naše jediná ježinka co není s CHS a opravdu odstrašující případ! Ač vím, že jsem množitelku tím podpořila-tak jsem jí tam nemohla nechat!

Maličkou jsem doma vykoupala v dezinfekci a pořádně vydrbala! Byl z ní naprosto jiný ježek. Od toho dne už se měla jen dobře! Hope byla za to viditelně vděčná. Díky tomu, mám s Hope zvláštní vztah a ta dlohá cesta co jsme spolu ušly nás spojuje.

Naštěstí nebyla bratrem nakrytá a postupně si začala zvykat a jíst pestrou stravu. Byla projistotu ponechána více jak měsíc v karanténě.

Nyní má Hope 350-380g tedy sice menší, ale už je to naprosto jiný ježek! :-) Kvalita bodlin se zlepšila a však není to uplně ideální (nedostatek vápníků v mladém věku udělal své ).

S původním úmyslem mít novou chovnou samičku-po příjezdu do Berouna má představa padla. Po hodně dlouhém zvažování zda tedy jí zařadit do chovu, jsem se rozhodla, že je v  tak dobrém stavu, že to vyzkouším a uvidím.... s velkou obavou a očekáváním se narodil vrh H ( překrásný vrh 4 miminek) :-) všichni bez problému jak zdravotním, tak povahou :-)

Odchovala vrh H, M a W ( celkem 7 mláďat, 3 samečky a 4 samičky) - při posledním pokusu, který jsem jí dala nezabřezla a další jsem již vzhledem k jejímu drobnému vzrůstu nechtěla riskovat a proto jí máme již v důchodu :-)

Hope se starala o máďata vzorně a skoro je neopouštěla. Mám z ní velkou radost-Hope seš bojovnice a máme tě rádi! :-*

 SPP Hope

 

 

NVL Botaska

20140228_151611

 

Barva: Spotted Face White Headspines Dark Grey Pinto with Eye Patch odd Eyes and Mismatched Ears

Narození: 6.1.2014

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Botaska je vzhledově hodně zajímavá samička. Co má na kráse, bohužel ztrácí na povaze a to bylo pro mě velkým sklamáním :-(

Je z chovatelské stanice Navel od Hanky Havránkové z Kolína.

S touto ježinkou jsem si dala hodně práce a času, abych její povahu trochu změnila. Mým výsledkem byly jen moje deno-denně do krve probodané ruce . Moje snaha neměla moc výsledky a proto jsem o pomoc požádala kamarádku Simču Meisnerovou, která trávila nad Botaskou hodiny a měla trpělivost! Simčo, tímto ti ještě jednou moc děkuji za tvou péči a pomoc při převýchově :-*. Seš skvělá! Vše šlo po krůčkách a Botaska se pomalu otrkávala. Jako dalšího o pomoc jsem požádala naší milující ježinkou Baderinwu, která jí svou povahou mohla nějak pomoci v tom jejím strachu. Badynka mi jí opravdu pomáhala vychovat :-) . Báďo i tobě děkuju! Vím, že tě to někdy hodně bolelo :-(

Botaska se zase o krůček zlepšila, ale ještě to není uplně ideální. Stále na tom pracujeme ;-) . Pomohla jí i první miminka. Nyní se s ní dá alespon trochu mluvit, takže tato péče měla svůj smysl :-)

Věřím, že když věnuji lásku a péči jejím miminkům, jejich povaha bude stejně laskavá jako u všech našich odchovů :-) a taky tomu tak bylo a je.

Odchovala vrh I,O na Z

 

 

AFG Gimbya (princezna)

20140512_111928

 

Barva: White Face Charcoal Pinto with Eye Patch White Headspines and Mismatched Ears

Narození: 9.3.2014

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Gimbya v překladu znamená ,,princezna´´ kterou ona je :-)

Gimbyuška je naším odchovem. Je to miláček, který se neježí, ani nefučí a chová se jako učiněná dáma. Je vždy rozvážná a klidná.

Překrásná je po Kokosce, po které podědila plyšovou souměrnou hlavičku. Je i vzornou a starostlivou maminkou.

Odchovala vrh N, V a H2
AFG Gimbya

 

 

AFG Habika (miláček)

_DSC0253

 

Barva: Algerian Chocolate High Snowflake Pinto

Narození:19.3..2014

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Habika je náš odchov a její jméno znamená v překladu ,,miláček´´. I na ní jméno sedí jak ulité. Povahově je úžasná a moc miloučká. Je to ježinka spíše drobnějšího vzrůstu po mamince. Ani tato samička se neumí naježit nebo zafučet. Je velice kontaktní a sama vyžaduje pozornost a pomazlení.

Habika se narodila celá bílá (White) a postupně nám tmavla (High Snowflake) sem tam má tmavou bodlinu a vypadá to opravdu nádherně. Je úžasnou maminkou. O první vrh kde měla jedno miminko přišla a díky tomu, že je hodně citlivá a něžná, to nesla hodně špatně. Po půl roce odchovala svůj první vrh, který si náležitě užila a byla milující matkou.

Odchovala vrh X a G2

:Habika

 

 

 

AFG Lisa (Simpsons)

20141204_115928

 

Barva: Algerian Dark Grey Pinto

Narození: 19.10.2014

Bonitace: ještě nebyla bonitována

Výstavní úspěchy: 2.místo v kategorii,,Pinto Female"(získala 99,5 bodu)-Praha 2015_DSC4852

 

 

Charakteristika: Lisa dostala jméno po našich oblíbených Simpsonech :-D Je prvním odchovaným Dark Greyem v African Gem. Lisa je moc roztomilá, hodná a energická ježina už od malička. Má sladký kukuč a zvědavou povahu a tím si nás taky získala. Je hodnou a pečlivou maminkou a její mláďata mají jedinečné nebojácné povahy. Od této samičky, vždy doporučuji miminka i k menším dětem

Odchovala vrh U a D2

Lisa

 

 

 

NVL Ennie

20141204_115412

 

Barva: Grey Pinto

Narození: 16.10.2014

Bonitace: ještě nebyla bonitována

Charakteristika: Ennie původním jménem Enyky se k nám dostala náhodou a jelikož jsem si jí zamilovala, tak už i zůstala :-). Je v podstatě naším odchovem i když se u nás nenarodila.

Psala jsem o ní dříve v novinkách, tak si vše můžete přečíst zde

Ennie je samička občas náladová, ale za chvilku se rozkouká a o mládata se stará dobře.

Odchovala vrh R a B2

Ennie

 

 

 

ZML Diphylla

20150604_174346

 

Barva: Algerian Grey with Badger Stripes

Narození: 1.1.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Diphyllka je z chovatelské stanice Z Milíčovského lesa od Jiřiny Dusilové. Tajně jsem doufala, že bude Snowflake pro které mám slabost, což se bohužel nestalo, ale to nám samozřejmě vůbec nevadí. Od mala je to suprácká pohodová samička s až otravnou povahou :-D je to brouček. Vždy jsem si přája ježečka, který má ježevčí pruhy-Badger Stripes. Je to neskutečná blízina jak já říkám. Neustále ochutnává každého, kdo jí vezme do ruky. Zatím měla jen jeden vrh, ale ukázala se jako skvělá maminka a její vřelá povaha je znát i u odchovů

Odchovala vrh Y

Dyphilla

 

 

 

AFG Omarosa (mé překrásné dítě)

20150604_173707

 

Barva: Algerian Black

Narození :30.1.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Výstavní úspěchy: 2.místo v kategorii,,Standard"(získala plný počet 100 bodů)-Praha 2015Omarosa

 

Charakteristika: Rose je prostě naše Rousová. Tak překrásné dítě..... Je naším prvním odchovaným Blackem a velkou radostí a splněným snem. Nejen že je nádherná, ale má i neskutečně úžasnou povahu. Ochotně spolupracuje a ukazuje se i ve dne návštěvám. Bohužel, jak to už u černých ježků často bývá, se jí nedařilo zabřeznout a na poslední pokus, se jí v roce narodil první vrh

Odchovala vrh C2

 

 

AFG Qalhata (Nubianská královna)

_MG_1525

 

Barva: Algerian Silver Charcoal Pinto

Narození :19.3.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Qalhatka je opravdu učiněná překrásná královna. Je jediným naším odchovem po naší jedinečné AFG Baderinwě.Po tatínkovi SPP Zazu má tmavou masku a honosnost. Je to velice hodná samička, co ovšem umí dát najevo svůj názor. Fučí jen při braní do ruky. V ruce okamžitě přestane a položí bodlinky. Je mi velice drahá a jsem šťastná, že po naší Báďě máme tak skvělou samičku. Je to ježek akčňák, co lítá celou noc a je hodně hubená.

Je po svojí mamince vzornou a starostlivou maminkou. Po této samičce se dětí u mláďat jedinečná povaha. Od Qalhaty doporučuji ježečky i do rodin k menším dětem.

Odchovala vrh A2

 

 

 

AFG Sarabi (Fata morgána)

_MG_1594

 

Barva: Algerian Chocolate Chip

Narození :2.5.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Výstavní úspěchy: 2.místo v kategorii,,Snowflake"(získala plný počet 100bodů)-Praha 2015sarabi

 

Charakteristika: Sarabi je po naší Hermince. Stejně jako Qalhata si umí zanadávat, ale jinak je tato samička zlatá-koblížek :-). Není moc aktivní, takže podle toho i vypadá a musí se jí hlídat strava. Je to překrásná elegantní samička a považuji ji za jednou z nejhezčích ježků. Což se také ukázalo i na výstavě, kde získala 2.místo-Snowflake o rok dříve vyhrála 2.místo-Solid její maminka)

Její první vrh je jí nesmírně podobný a vzhledově i povahové jsou neskuteční!

Odchovala vrh E2

 

 

AFG Vasha (jazyk v Jižní Africe)

_MG_2124

 

Barva: White Face Algerian Grey Pinto with Mismatched Ears and Ruby Eyes

Narození : 17.6..2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Vashu jsem si původně neměla v úmyslu nechat, ale tak nějak si to vyvolila sama. Byla miláčkem už od mala. Při každém úklidu za mnou běhala jako pejsek a dožadovala se pozornosti :-) upřednostní mě i před jídlem (což je u ježků tedy už co říct) sama na mě lezla a dotírala. V té době nám zemřela naše Badynka a tato samička byla balzám na moji duši a zastoupila místo naší nyní nejhodnější a nejmilejší samičky :-). Tak jsem se do ní zamilovala, že jsem jí už nikomu nemohla dát kočičku.

Vasha je velice zajímavá exteriérově. Vzhledem ke své barvě, by měla mít  dle standardu oči černá, ale ona je má tmavě rubínově červené. Uši má trochu líznuté černou-u kořene směrem k ofince na obou uších souměrně je to vidět na fotce zde:

_MG_2160

Odchovala vrh F2