E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

Články

Smutné zprávy

Po delší době, jsem schopná napsat to, co se u nás událo.

Zemřela nám v září naše samička Hermiona a ani né týden na to, naše milovaná Baderinwa. Je to náš první odchod ježečků a byla to pro nás obrovská rána, že zrovna v tak krátkém čase po sobě :-(.

Stále na ně myslíme a vždy zůstanou tato zlatíčka s námi v našich srdcích :-(

 

Hermiona pocházela Ze Zaváte Samoty. Byla to velice milá, drobná samička, která si mě získala na první pohled. Měla skvělou povahu a byla vzornou maminkou.

Po přestěhování do nového výběhu si udělala úraz na oku, které si rozškrábala do krve. Každé 3h se muselo oko chladit, kapat-3 druhy kapek. Což zabralo každý den 8h péče a však i po tom všem o oko přišla a muselo se sešít. Očíčko se začalo hojit, ale Hermionka přestala jíst, začala zvracet a přišla celková vyčerpanost a chut do života ji opouštěla. Pár dní na to zemřela :.-(

Pitva-Pravděpodobně z velké bolesti či anestezie, se jí zamotala střeva a pár dní po operaci a vyčerpávající intenzivní léčbě svůj boj vzdala-zrovna v den výstavy ježků v Praze.

 

 

 

Baderinwa byla náš odchov. Ježek s jedinečnou povahou, kterou si zamiloval každý kdo k nám přišel. Byla úžasnou matkou, společnicí a náš miláček. Mláďata po ní měla jedinečnou povahu a inteligenci. Zemřela takřka z minuty na mimutu. Začala se chovat divně. Každý den mě chodila vítat. I v tento den a však plehávala a chovala se jinak. Zemřela asi do hodiny nám v náručí.

Pitva-Měla obrovské množství tekutiny v břišní dutině i v hrudní a nádor v děloze velikosti vlašského ořechu, který mohl růst několik měsíců či jen 2-3 týdny! Tumor jsem poslala dále na histologické vyšetření, které nebylo jasné. Domnívali se, že se jedná o nejzákeřnější tumor vůbec. Podle profesora Hese, světovou kapacitou na tumory, který se zabývá okrajově  i veterinární patologií a tento nádor viděl, konstatoval, že se pravděpodobně jedná o PECOM (perivaskulární epiteloidní tumor)