E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

Napsali o nás

 

  • Zde jsou napsané recenze na naší CHS. Postupně podle data jak nám chodila. Všem moc děkujeme :-)

    

   Kateřina Vencová, 2015/04/10 Vrh V-Vondila

   Už je to 14 dní co máme od paní Moniky slečnu Vondilku s flíčkem na zádech.Po tom co nám odešel do zvířecího nebe Burunduk neboli čipmánek Kubík jsme se po dlouhém výběru rozhodli pořídit si ježečka.Je to krásná holčička,tulivá,hodná,zvědavá a hravá.Děti ji milují a je to další člen naší rodiny.Paní Monika je ůžasná, vysvětlila nám vše o chovu, jak před pořízením ježečka tak i po tom.I dnes když si nevím rady, ochotně mi pomůže a vždycky si sní ráda povídám protože je to nej..milovnice zvířat kterou znám.Doporučuji kdo je ještě nerozhodný African Gem paní Moniky.

    

    

   Bohužel u mě došlo nějak k výpadku doplňováňí recenzí a některé už nejsem schopná dohledat :-(. Omlouvám se tedy všem kdo tu nebudou, ač recenzi poslali. Příště je sem budu vkládat hned.

    

    

   Lucia Mališová, 2015/09/14 Vrh S-Salim

   Chovnu stanicu African Gem som si vybrala na zaklade odporucania, a bol to skvely vyber. Okrem dokonaleho a ochoceneho jezecka, som ziskala i cenne rady. Pani chovatelka je ochotna, je s nou bezproblemova komunikacia, jezecky chova s laskou a maju sa u nej ako v bavlnke :-) Tuto chovnu stanicu, pani chovatelku a hlavne jezkov, mozem vrelo odporucit :-)

    

    

   Alena a Pavel Lincovi,2015/08/23 vrh T - Thabo

   O novém přírůstku do rodiny jsme přemýšleli od Vánoc, a když nám v srpnu zemřel potkan, bylo rozhodnuto. Ježečka jsme si vybrali z chovatelské stanice African Gem. O chovu ježka jsme věděli jen to, co jsme vyčetli z internetu. Paní Monika nás ochotně do všeho zasvětila. Na webových stránkách chovatelské stanice je ke stažení i manuál na ježka, který je propracován do detailů. Náš ježeček je od prvního okamžiku kamarádský, milý, zvyklý na lidský kontakt. Je vidět, že o něj bylo pečováno s láskou. Ježeček dostal do výbavy granulky, které nám kvůli předání v Praze manžel Moniky zapomněl dát - ihned, i přes ujišťování že netřeba, nám byly poslány poštou s ozdobnou mašlí. Jednou z mnoha věcí, které na paní Monice oceňuji, je "poprodejní péče o ježka", což prostě znamená, že když něco nevím, tak se na ní mohu obrátit i nadále a ona mi poradí.

   Nemohli jsme si vybrat lepší chovnou stanici - děkujeme Vám :)

    

    

   Anna Horáčková, 2015/06/17 Vrh Q-Qani

   Dlouho jsem hledala pro naší samičku nějakého pěkného ženicha. Nakonec jsme se rozhodli, že bude z chovatelské stanice African Gem. Po zhlédnutí fotek a stránek a také rubriky ,,napsali o nás" kde je plno pozitivních reakcí jsme s přítelem zavítali i na návštěvu. Majitelka ježků Monika nás příjemně přivítala a s radostí odpovídala na každý náš dotaz. Ukázala nám snad každého ježka co má a bylo vidět, že mají opravdu velkou péči. Byly moc krásně vymazlené a skoro každý měl úžasnou povahu. Vybrali jsme si ježečka z vrhu Q a jsme sním náramně spokojeni. Má užasnou povahu, je hodný a ještě nám lehce vysněžil. Moc doporučujeme pořídit ježečka z této chovné stanice! 

    

    

   Drahoslava Pavlíková, 2015/06/10 Vrh Q-Qaid (a předchozí Esiankiki a Imma)

   S Mončou se již znám od koupě mého prvního ježečka Esiankiki a to už je rok a půl. Za tu dobu jsem jí poslala už tisíce dotazů, roztomilých fotek a několikrát jí navštívila. S Mončou jsme se za tu dobu staly spíše přítelkyněmi a myslím si, že tak působí na každého, kdo si od ní ježečka vezme. Monika je opravdu skvělý člověk i chovatel. Kolikrát ji podezírám, že zanedbává lidi protože prostě musí trávit čas ježky. A to je na mláďatech znát. Od spousty lidí slyším, jak jsou jejich ježci takoví a makoví. Já mám od Moniky již třetího ježečka! Ano, čtete dobře, nejen že jsem se trochu zbláznila ale nikdy bych nechtěla ježečka odjinud. Ostatní mohou mít klidně tmavší ježky a já nevím kde si co si ale u Moniky vím a i vidím jak se k ježečkům chová a kolik péče jim věnuje. A oni jí to oplácejí. Všichni ježci, které mám jsou milionoví, i když je každý jiný všichni jsou moc hodní a přítulní. Monča se nade mnou smilovala, když jsem ještě jako studentka bažila po ježečkovi ale finančně jsem na tom nebyla zrovna nejlíp. I tak mě Monča zkusila a vidíte, dnes už od ní mám tři miláčky. Často je mi oporou když ohledně ježků něco řeším, jeden se mi zranil a ona ještě pár hodin před porodem (své druhé holčičky) volala jak to s ním vypadá. Nyní mi i pomáhá s mým prvním vrhem a to je si myslím medvědí služba! Jak já říkám je to spíš taková "ježčí máma". Jsem ráda, že ji znám a že mám ježky právě od ní, kdykoliv se můžete jet nezávazně podívat a poslechnout si o ježcích. Je skvělé, že s Vámi bude  vždy komunikovat když budete potřebovat radu. A ještě lepší je, že ke každému přistupuje tak jak si on sám zaslouží.

    

   Jiřina Dusilová, 2015/06/08 Vrh Q-Qadeer

   Dlouho jsem si přála ježka z CHS African Gem a konečně jsem se dočkala :) Mým svěřencem je AFG Qadeer z vrhu Q... Musím říct, že přesně splnil moje očekávání. Zatím se projevuje jako vymazlený a nebojácný ježek... Doufám, že po něm budu mít ve své CHS krásná miminka :) Moc ti Mončo děkuji, je přesně takový, jaký si představuji že by měl ježek z oficiální CHS být... Ráda tvoji CHS všem doporučím :) Předpokládám že nebude mým posledním ježkem z African Gem :D 

    

    

   Anna Janečková, 2015/06/04 Vrh Q-Qarar

   Před pár nedávnem jsem si přivezla krásného ježčího chlapečka Qarara z chovatelské stanice African Gem. A od té doby se jen rozplývám nad tím, jak je to úžasné zvířátko. Tímto chci tedy poděkovat Monice Rousové za veškerou péči, kterou mu věnovala. Je vidět, že Škvarda byl zvyklý na kontakt s lidmi, vymazlený, nebojácný... Díky jí patří i za cenné rady a perfektní přístup k majitelům. Tuto chovatelskou stanici bych bez zaváhání doporučila i dalším zájemcům o africké ježky.

    

    

   Lucie Konšťáková, 2015/05/27 Vrh O-Obi

   Po chovu křečků, králíků, morčátek, osmáků a jiných chlupáčků přišla řada na „něco“ netradičního. Po shlédnutí pár fotek ježka bělobřichého a prostudování jeho chovu jsme měli jasno.  Na webu jsme snadno objevili Moničinu chovatelskou stanici, která se již od počátku jeví jako opravdu profesionální. Úžasný přístup k ježečkům i k novým potenciálním chovatelům jejich potomků. Náš bodlináček roste jako z vody, energie má na rozdávání a dělá nám každý večer radost. Všem vřele doporučuji pořídit si mláďátko z této chovatelské stanice.

    

   Michaela Šedivá, 2015/04/16 Vrh P-Polo

   Už dlouhou dobu jsem si chtěla pořídit ježečka a nedávno jsem se konečně rozhodla tento krok udělat. Chtěla jsem takového, o kterém bych si byla jistá, že je ve všech ohledech zdravý a prostě správný. O Monice jsem věděla, že chová ježečky od známých, ale osobně jsem jí neznala. Rozhodla jsem se jí napsat a poprosit jí o pár rad. Okamžitě mi s velkou ochotou a nadšením odpovídala na všechny moje otázky a hned mě pozvala, abych se přijela na ty miláčky osobně podívat. Její ochota a láska k ježečkům pro mě byla jasná volba. Všichni se u ní mají luxusně a ona jim věnuje maximální péči. Svého ježečka Pola, kterého jsem si od Moniky koupila naprosto zbožňuji. Je to přítulný a hodný drobeček a díky všem odpovědím na moje otázky vím, jak se o něj starat aby byl u mě šťastný. Je skvělé, že můžu Monice napsat kdykoliv potřebuju poradit. Je to velmi ochotná, milá a vstřícná chovatelka s rozkošnými ježečky. Moc jí za Pola děkuju :-)

    

    

   Daniela Matějáková, 2015/04/16 Vrh P- Parmida

   Rozhodli jsme se pořídit ježečka a zvolili jsme chovatelskou stanici African Gem. Myslím si, že jsme nemohli vybrat lépe! Na ježečky jsme se byli nejprve nezávazně podívat a vybrali si ježčí slečnu, která nás okouzlila, a kterou již máme doma. Určitě bych chtěla zmínit přistup Moniky, která je skutečnou odbornicí, se vším poradí. Tento přátelský přístup společně s kvalitou ježečků mluví za vše! Moc děkujeme za rady a ochotu. Určitě doporučuji všem!

    

    

   Mariana Havelková, 2015/02/01 Vrh M-Mzuri

   Hned po prvním našem mailu, že máme zájem o ježka, jsme dostali základní informace a odkaz na reportáž o ježcích. Paní Duzbabová měla dva čerstvě narozené samečky. Poslala nám fotky, abychom si mohli vybrat. Než jsme si ježka odvezli, byli jsme u ní na návštěvě se na ježky podívat. Vysvětlila nám vše, co nás zajímalo a měla na nás dostatek času. Vše probíhalo tak, jak jsme se dohodli. Velká spokojenost.

    

    

   Adéla Kyselová, 2015/03/03 Vrh L-Lulu

   Chovnou stanici African Gem jsem si vybrala i navzdory tomu, že to nemáme úplně za rohem. Přesvědčili nás nejen krásní ježečci, ale především vstřícný přístup Moniky, kdy jsme se mohli přijet nezávazně podívat a zjistit tak, že se o ježky pečlivě stará a očividně je má moc ráda. Stejně tak je ochotná velice rychle odpovídat na dotazy a nejasnosti. Za mne tedy mohu jen doporučit.

    

    

   Roman Novák & Katka Mičkeová, 2014/11/01 Vrh K-Kione

   S chovatelskou stanicí African Gem a chovatelkou Monikou jsme se setkali prostřednictvím e-shopu. Když jsme si jeli osobně vyzvednou naši objednávku, chovatelka Monika neváhala a ukázala nám její chov. Pomazlili jsme si snad každého ježečka a ještě ten den jsme si zarezervovali miminko. Chováme doma už dva ježečky samečka Charlieho a samičku Babetku, ale ani jeden není tím dokonalým ježkem. Charlie je fučák a Babetka má problém s očičkem. Ježečci v CHS African Gem  nás okouzlili nejen svým vzhledem, ale i svou úžasnou povahou. Hope, od které se nám líbil vrh H nezabřezla a Monika nám nabídla samičku z vrhu K, kterou si původně chtěla nechat. Dokonce nám bylo umožněno se na malou přijet nezávazně podívat. Když jsme přijeli, věděli jsme, že další rozhodování je zbytečné a maličkou chceme. Badynka, maminka Kione, předala své malé její skvělou povahu a Monča věnovala Kionce veškerou péči a lásku. Teď už doma máme zdravého, výstavního ježka s úžasnou povahou. 
   CHS African Gem  můžeme doporučit všem, kteří chtějí mít doma hodného, komunikativního, výstavního a hlavně zdravého ježečka. 
   Touto cestou bychom taky rádi poděkovali chovatelce Monice za její skvělý přístup k lidem a k ježečkům. Už se těšíme na další miminko :)
    

    

   Petra Nováková, 2014/10/08 Vrh J-Jiya

   Od té doby, co jsme vypustili zpět do přírody ježka evropského, kterého jsme vyléčili a vykrmili, jsem nemluvila skoro o ničem jiném než o těchto rozkošných tvorečcích s očky jako korálky. A tak jsem hledala a hledala až jsem našla Chs African Gem, která mne učarovala a když jsem si začala psát s Monikou a ona mi ochotně radila a odpovídala na mých tisích otázek, bylo jasno. Chs African Gem doporučuji všem, kteří chtějí zdravá, vymazlená ježčátka s chovatelským servisem, který je dokonalý. My se už teď těšíme na další ježčí prtě od stejné chovatelky :-) Petra

    

    
   Drahoslava Pavlíková, 2014/10/05 Vrh I-Imma a (Vrh E-Esiankiki)
   Když jsem se rozmýšlela, že své malé ježuře koupím kamarádku má volba byla jasná. Znovu jsem se tedy obrátila na chovatelku Moniku Duzbabovou s prosbou, aby mi "zarezervovala" nějakou malou hodnou ježurku. Nakonec jsem si vzala prďolu z vrhu I, moji malou Immu, která je živá a mazlivá. S Monikou jsme v kontaktu velice často protože i teď potřebuji občas poradit. Jsem ráda že mám ježurky právě od této chovatelky, která je milá, vstřícná a vždy ráda poradí.

    

    

   Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D. , 2014/09/29 Vrh I - Inaya

   Monika Duzbabová je velmi milá a ochotná chovatelka. Své ježky chová v čistém prostředí (mají samostatný pokoj), s láskou a profesionálním přístupem. Na mé všetečné otázky ochotně a trpělivě odpověděla. Jsem s ní stále v kontaktu a vždy je nápomocna s radami, které mi usnadňují orientovat se v problematice chovu ježků. Jsem si jista, že i v budoucnu kdykoliv budu potřebovat, mohu se na ni bez obav obrátit. V jejím e-shopu jsem si zároveň s ježčátkem pořídila téměř veškeré vybavení, včetně prostorného boxu a krmení. Čeho si však cením nejvíce, jsou lidskost, poctivé a přátelské chování a milý úsměv. Tuto chovatelku mohu všem vřele doporučit!
   Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D.
   České Budějovice
    
   :-)
    
   Ještě jednou Moniko děkuji
    
    

   Denisa Doudová, 2014/09/22 Vrh I - Iggy Abayomi

   Při koupi samečka z CHS African Gem jsem nemohla sáhnout vedle. Chovatelka Monika o všechny ježečky pečuje s láskou. Domů jsem si přivezla perfektně vymazleného a zdravého ježka. Navíc vidím jako ohromné plus, že odchovy mají zdravotní testy a tak má majitel jistotu ohledně zdravotní stavu ježka. Navíc chovatelka Monika je i velmi příjemná v jednání se zákazníky :) Takže kromě výbavy a zdravotního vyšetření, které není všude pravidlem, dostanete naprosto miliónového ježečka perfektně nachystaného na nový domov. Vřele doporučuji ! :)

   Denisa Doudová a Iggy Abayomi

    

    

   Martina Mašková, 2014/09/13 Vrh I - Illy

   Když jsme doma začali uvažovat o ježečkovi, hledali jsme na internetu různé chovné stanice, tak pro nás byla chovná stanice African Gem jasná volba a to jak naprosto přehlednými internetovými stránkami, tak překrásnými ježky a ježčími miminky.  Vše jsme důkladně prostudovali a odvezli si nádhernou samičku z vrhu I - Illy. Jsme s ní doma naprosto spokojení, je nádherná a snadno si zvyká, je to mazlík a dělá nám radost každý den. Paní Monika byla velmi ochotná a milá. Jelikož jsem ohledně ježků začátečník, mám neustále nějaké dotazy, se kterými mi paní Monika vždy pomohla a poradila a za to moc děkuji. African Gem mohu jedině doporučit, doufám, že to není můj poslední ježeček z této chovné stanice.

    

    

   Alena Szokalová, 2014/06/08 Vrh F- Flegi

   Chovatelka Monika Duzbabová je velmi příjemná a ochotná v jednání se zájemci. Když jsem zvažovala pořízení ježka, vše mi vysvětlila a objasnila. Jde vidět, že se o ježky velice dobře stará (pestrá strava, čisté výběhy a vymazlení ježkové). S Flegim - z vrhu F, jsem naprosto spokojená, ba co víc předčil má očekávání. S jistotou mohu chovnou stanici AfricanGem doporučit. :)

    

    

   Ivana Lipšová, 2014/05/13 Vrh E- Erasto, Vrh F-Funmilayo, Vrh H-Halima

   Monču jako chovatelku a její stádo African Gem mohu jen a jen doporučit . Monika je ježečkům oddaná, chová je s láskou, jsou v čistém prostředí, mají pestrou a kvalitní stravu, prostě se u ní mají jako prasátka v žitě :-).Jsou zvyklý na denodenní kontakt,miminka jsou vymazlená, zvyklá na manipulaci a jsou jedním slovem kouzelná. Já osobně  si od Monči  vzala již tři ježčí miminka -mohu tedy s klidným srdcem říct,že nemají obdoby :-).Jsou opravdu vymazlení jeden lepší než druhý. Jsem moc ráda,že jsem Moniku jako chovatelku objevila,vždy byla ochotna pomoci, poradit a jednání s ní bylo vždy bezvadné. Obdivuji ji jak to vše při rodině stíhá, když je ještě vždy ochotna poradit jak čtu i ostartní rezcenze každému kdo potřebuje, ale stíhá. Já sama se již snažím ji už moc nezatěžovat, zeptám se až když už opravdu jinde radu nenajdu, v začátcích mi ale opravdu věnovala spoustu svého času. Díky Moni. K Tobě se vždy budu ráda vracet :-). Pokud se rozhodnete pořídit si ježečka s PP, tak zde nemůžete udělat chybu. Ivana Lipšová budoucí Caro riccio Od hradeb

    

    

   Jana Moučková, 2014/04/25 Vrh F-Flanders (od paní Moučkové nam přišla tato krásná básnička, která moc potěšila :-)

   Toužím, toužím po ježkovi, jak si vybrat, kdo mi poví?
   Prohledávám internet, našla jsem i tento web:-).
   Ptám se paní Moniky, takříkajíc od píky.
   Mám víc než jeden požadavek, co má umět ten můj ježek.
   Aby papal červíky a byl mazel veliký.
   Nebojácně by se choval, nebyl žádný asociál!
   To mi splní jedině v Africangem rodině.
    

    

   Lenka Hrubá, 2014/04/24 Vrh F-Feyikemi, Feimata, Vrh H-Hagos

   O pořízení ježečka jsme již uvažovali delší dobu. Rozhodně jsme ale chtěli ježečka s průkazem původu (PP), abychom měli jistotu, že ježeček nebude pocházet z příbuzenského páření, či z páření nevhodných jedinců a tím tak byly eliminovány zdravotní, či genetické vady,

   jako tomu bohužel často u zvířat bez PP bývá :(  Proto jsme si na internetu vyhledali spolehlivé chovatelské stanice, které se tímto řídí, ježečkům se věnují a ne je pouze bez rozmyslu množí.

   V této chs nás nejvíc zaujala krásná ježčí slečna z vrhu F, do které jsme se na první pohled zamilovali a kterou jsme si rezervovali. Byla náhoda, ze se uvolnila po zrušené rezervaci i její sestra, a tak jsme neodolali a nakonec si odvezli samičky 2 :)) K "našim holkám" jsme dostali psaný "návod k ježečkovi", krmení do začátku, průkazy původu a veterinární knížky s potvrzením od veterináře, že jsou ježinky zdravé. Obě holky jsou moc mazlivé a jsou zvyklé na lidský kontakt. Je vidět, ze se svým ježečkům paní Monika věnuje opravdu pečlivě. Zájemcům se snaží maximalně vyjít vstříc a se vším poradit, takže jsme s jejími miminky i jejím chovatelským servisem velice spokojeni a African Gem mohu vřele doporučit i ostatním zajemcům :)

    

    

   Zuzana Troppová, 2014/04/04 Vrh F-Feyikemi (zrušená rezervace)

   Paní Troppová byla nucena z rodinných důvodů závaznou rezervaci zrušit i když se na samičku velice těšila. S tohoto důvodu jí byla záloha vrácena zpět a Fey jsme našli domov jiný. Dlouho jsem si spolu psaly a proto na nás paní Troppová i přes to že od nás nemá ježečka napsala recenzi :-)
    
   Pre ježka s PP som sa rozhodla z dôvodu, že mám záujem určite o zdravého ježka a chcem mať istotu aj v povahe a rodokmeni ježkov. Žiaľ mnohí množitelia pária aj príbuzných ježkov, nedajú za účelom zárobku samičke oddýchnuť a tieto samičky rodia „ako na páse“. Z takéhoto spojenia zdravé zvieratko ťažko vyjde. Pani Moniku som oslovila, pretože som dlhšie sledovala jej vrhy a jej krásnych ježkov. Myslím si, že má naozaj krásne odchovy, o ježkov sa stará srdcom a viacmenej vyberá páničkov pre ježkov – aj podľa pocitov. Komunikácia s ňou je veľmi ústretová, rada poradí, pomôže, ochotne odpovie na všetky otázky. Jej zvieratká sú zdravé, ošetrené a s láskou ich vychováva. Žiaľ, z rodinných dôvodov momentálne ježka nemôžem mať, ale už teraz viem, že ak bude ten správny čas, ježka si vyberiem u pani Moniky!
    
    
   Lucie Musilová, 2014/04/03 Vrh E-Eshe
   Poridila jsem si u teto chovatelske stanice krasnou samicku jmenem Eshe a jsem opravdu spokojena. Jezurka dobre papa, jak granulky tak i cerviky a je strasne hodna a zvykla na lidsky kontakt, hned se nechala mazlit. Pani Monika je zkusena chovatelka a o vsechny jezky je zde skvele postarano. Jakozto jezkar zacatecnik, jsem potrebovala s chovem poradit a zde jsem ziskala vsechny informace, ktere k chovu jezku potrebuji a dostalo se mi opravdu mileho prijeti. Sebou jsem dostala i granulky na 14 dni a cerviky. Po vsech strankach jsem zde byla spokojena a proto muzu tuto stanici vsem vrele doporucit.
    
    
    
   Hanka Papírníková, 2014/04/02 Vrh E-Enam
   Čekalo mě milé přivítání a seznámení s prostředím ježků ,i s nimi samotnými.Chovatelka má přímé jednání se zájemci,je ochotná cokoliv vysvětlit a poradit.Na všechny otázky jsem dostala odpovědi.O Ježky je zde velmi dobře postaráno,mají veškerou peči, kvalitní stravu i zdravotní vyšetření.Do chovu ježků vložila srdce,i poté co mám ježečka doma se zajímá jak se mu vede.S jejím přístupem jsem byla velmi spokojená,mohu jen doporučit.
    
    
   Kateřina Fiurášková, 2014/04/01 Vrh E-Elroy
   Jsem moc ráda, že jsem se při výběru CHS obrátila právě na African Gem. Dostalo se mi všech důležitých informací, rad, přátelského jednání a hlavně naprosto úžasného ježečka. Ježkové zde mají nadstardantní péči a podmínky a opravdu je to na nich vidět. Prostě Elroy byl bezvadně připravený odjet k nám a já si ho odvézt. Vše bylo super od prvního emailu doposud, kdy už mám ježečka doma. Od prvního dne u nás se chová jako by tu byl vždycky. Nemám naprosto co vytknout a mohu jen doporučit :) 
    
    
   Drahoslava Pavlíková, 2014/03/31 Vrh E-Esiankiki
   S AFG jsem byla velice spokojená, paní Monika je velice ochotná a vždy mi vyšla vstříc. Komunikace nikdy nevázla, byla buďto okamžitá, nebo do druhého dne (a to jen proto, že já psala pozdě v noci). S čímkoliv jsem potřebovala před odebráním ježečka, ale i potom poradit, ochotně poradila. Kdykoliv potřebuji radu hned se obracím tímto směrem. Ježeček byl zvyklý na lidský kontakt, což velice usnadnilo zvykání si na nás, nové majitele. Prozatím mi snědla vše co jsem jí dala, načež byla taky skvěle připravená doma. Jsem moc ráda, že jsem si ježečka vzala zde, kde o něj bylo dle mého mínění nadstandartně pečováno a tak je ve skvělém stavu a má i skvělou povahu vůči lidem.
    
    
   Simona Meisnerová, 2014/03/25 Vrh E-Efuru
   African gem je chovatelská stanice, kterou mohu všem jen a jen doporučit! Její majitelkou je Monča, skvělá chovatelka, která má za sebou snad všechno, co vás s ježky může potkat. Od nemocí, přes úspěšné vrhy až po skvělou péči o všechny její ježky a ježčata. Díky jejím skvělým radám a "nonstop asistenci" jsem s mými ježky zvládla leckteré útrapy a za to si jí velmi cením! Do mého stáda letos přibyla Mončina samička Efuru ze spojení krásných rodičů Bludičky a Idola a dostala jsem prakticky vymazlené mláďátko zvyklé na braní do rukou bez zbytečného fučení a ježení. Nehledě na to, že jsem obdržela i očkovací průkaz s potvrzením od veterináře o zdraví samičky i s vyšetřením trusu. Takhle mají krásní a zdraví ježci vypadat! Děkuji :-)
    
    
   Nikola Svobodová,  2013/10/14 Vrh D-Darius
   Po zakoupení ježečka Daria – samečka z vrhu D – mohu CHS African Gem vřele doporučit. Ježci zde mají veškerou potřebnou péči, kvalitní stravu nevyjímaje, a jsou zvyklí na lidský kontakt. Stejně je pečováno též o malá ježčata. Ta následně putují do nových domovů se zárukou dobrého zdravotního stavu, krmivem, na které jsou zvyklá, a s mnoha cennými radami paní chovatelky. Jako zkušenější “ježkař”, Darius je mým třetím ježkem, mohu říci, že ježkaři-začátečníci se zde dozví vše, co chov afrického pygmy ježka obnáší, a to od bydlení, stravy, zdraví, případného odchovu až po cestování. Zárukou dobrého genetického a výstavního potenciálu je samozřejmě průkaz původu ježka, vystavený klubem chovatelů ježků. Průkaz původu ježka je zárukou toho, že ježčátko nevzešlo z příbuzenského či jiného nevhodného křížení. Hodláte-li si tedy pořídit afrického pygmy ježka (či jen hledáte radu), neváhejte se obrátit na CHS African Gem. Tímto přeji CHS African Gem mnoho zdravých odchovů .