E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

19.10. se nám narodil vrh L :-)

 

Maminkou je Hermiona a tatínkem Homer. Narodila se 4 miminka. Vzhledem k tomu, že byla Hermionka prvorodička, tak jedno maličké (asi pravděpodobně prvorozené) uhynulo hned po porodu. 3 ježčátka rostou krásně-dvě samičky Lulu a Lisa (po tátovi Homerovi :-) a sameček Lisimba. Hermiona se hned po porodu o miminka stará naprosto vzorně a asi 14 dní za mé přítomnosti od nich neodcházela. Vždy jen rychle na krmení a to ještě v noci. Opatrně nahlédnout do porodnice mi ale dovolila.

Když bylo miminkům 14 dní, tak chovatelce Hance Havránkové zemřela nečekanně samička a nechala po sobě 17dní stará miminka, které by se uměle nemuselo podařit odchovat. Nabídla jsem se, že tyto syrotky samičky Enyky a Ententyky pokusíme dát Hermioně. Týž den v noci k nám ještě ježčátka v pořádku dorazila a byla dána do porodnice. Hermiona stejně jako nevlastní sourozenci je očichali a oslitali. Maminka začala být neklidná a ve stresu omylem při slinění kousla svole mládě do nohy. Naštěstí si to rychle uvědomila a miminku se nic nestalo. Dlouho je odmítala všechny, neklidně chodila koukat sem a tam. Dlouho do noci jsem vše sledovala, aby se nestalo neštěstí. Snažila se přenášet svoje mládata někam jinám. S velkým strachem nejen o syrotky, ale i o její vlastní, které mohla také zavrhnout, nakonec vše vypadalo poklidně. Musela se s tím vyrovnat a pak už o ně neměla zájem ani o jedno a ležela jen velku.

Ráno jsem jí dala k mládatům a ona konečně ulehla a všechny nakojila, což byla pro mě opravdu velká radost :-) no podívejte sami na ten její blažený úsměv :-))))))

 

 

Enyky a Ententyka byly sice o 3dny starší, ale o třetinu menší než ty naše. Postupně to začínají ale dohánět ;-)

Tady seznámení našich miminek (žádná asi nebudou dána do nabídky-byla již předběžně rezervována)

 

Lisa

Algerian Dark Grey Pinto

 

 

Lulu

Grey

 

 

Lisimba

Chocolate Pinto

 

 

Enyky

Chocolate Chip Pinto

 

 

Ententyky

Champagne/Apricot Pinto possible Snowflake